דף הבית איך בוחרים רמקולים לחדר השינה

איך בוחרים רמקולים לחדר השינה

ישנם המון מקומות שונים ברחבי הבית שאנשים ירצו להתקין בהם סוגים שונים של רמקולים על מנת להעלות את רמת הצפייה. הדרך היחידה להתקין רמקולים מהסוג הנכון הוא לבצע בדיקה מקיפה של כל מיני מאפיינים על מנת שתוכלו לקבל את האפקט האיכותי ביותר. למי שכלל אין מידע לגבי סוגים שונים של רמקולים, השורות הבאות וודאי יוכלו לעזור במעט מידע בסיסי בבחירת הרמקולים הנכונים. חללים שונים בנויים בצורות שונות ולא כולם מתנהגים בדיוק באותה הצורה, יש להם גדלים שונים ורמות אקוסטיקה שונות שיכולות לייצר איכויות סאונד טובות ופחות טובות. ישנם המון סוגים של רמקולים הכוללים רמקולים רצפתיים, רמקולים השקועים בתוך הקירות, רמקולים הפועלים בצורה אלחוטית, כאלו שתולים מהתקרה והרשימה עוד נמשכת. מאוד מומלץ לפנות לאיש מקצוע או חברה המתמחה במכירת רמקולים שונים על מנת לדייק את הרכישה. קניית רמקולים שאינם מתאימים לחדר או לחלל ספציפי עלולים לייצר חוויית סאונד שאינה איכותית והמטרה היא כמובן הפוכה.

אלמנטים לבדיקה טרם רכישת הרמקולים

חדר השינה הוא לרוב אינו גדול כמו חדר הסלון ולכן רמקולים עבור חדר שינה צריכים להתאים לכל חדר באופן ספציפי. הנה המאפיינים שחשוב לקחת בחשבון:

  • גודל החלל – רמקולים מוכרחים להתאים לגודל החדר אחרת הסאונד עלול להיות מאוד לא נעים לאוזן. בחלל קטן, רמקולים גדולים אינם מתאימים אך עבור חללים גדולים ניתן להתקין גם רמקולים גדולים וגם קטנים במידה והם מספיק חזקים.
  • אביזרי עזר ותמיכה – מומלץ לרכוש יחד עם הרמקולים כבלים איכותיים שבעזרתם איכות הסאונד תהיה טובה יותר. בנוסף, צריך להתחשב במיקום הרמקולים ולוודא שמערכת החוטים של הרמקולים מספיק ארוכה על מנת להתחבר כראוי למכשירים האחרים. אם אתם מעוניינים לתלות את הרמקולים או להניח אותם על הרצפה, ישנם מדפים ואביזרי עזר שיסייעו לכם להניח אותם בצורה הטובה ביותר כך שיפיקו את מרב העצמה.
  • מיקום הרמקולים – עליכם להבין בהתאם לסוגי הרמקולים שאתם רוכשים, היכן יהיה המקום האידאלי ביותר לתלות אותם על מנת שהסאונד ישמע איכותי. העובדה שרמקול הוא קטן אינו מרמז על איכותו הפחותה. בדרך כלל רמקולים יגיעו עם הוראות מהיצרן שיציעו היכן מומלץ להתקין אותם.
  • איכות הסאונד – איכות הסאונד נמדדת לפי איכות הרמקול ומהמרכיבים שלו. האלמנטים צריכים להתייחס אל תיבת הרמקול, ההספק של הרמקול ורמת התדרים שלו. רוב הרמקולים החדשים יכילו את המאפיינים הללו המתאימים לגודל של חדר סלון סטנדרטי אך תמיד חשוב להתייעץ עם בעל המקצוע וכמובן להתרשם בעצמכם מאיכות הסאונד.

היכן מומלץ לרכוש רמקולים איכותיים

ובכן, רמקולים מוצעים למכירה בכל מיני מקומות וגם בכאלו המציעים מגוון רחב של מוצרים אלקטרוניים שונים שלא בהכרח קשורים לענף האודיו-ווידאו. ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לחברה ידועה ובעלת שם שמומחיותה הם מוצרי אודיו-ווידאו. חברה מקצועית תבחן את המאפיינים של החלל הספציפי שלכם ותסייע בבחירת הרמקולים המתאימים ביותר.