דף הבית בחירת מגבר האופטימלי עבור מערכת הקולנוע הביתי שלך

בחירת מגבר האופטימלי עבור מערכת הקולנוע הביתי שלך

מגברים מדורגים על סמך תפוקת הספק, או הספק זמין לכל ערוץ. מגברי קולנוע ביתי נעים לרוב בין 50 וואט לערוץ ל-8 אוהם עד 200+ וואט. כוח רב יותר מאפשר עוצמת קול חזקה יותר ללא עיוות.

בניית מערכת קולנוע ביתית דורשת בחירה קפדנית של כל רכיב כדי ליצור חווית בידור סוחפת. אחד האלמנטים הקריטיים ביותר הוא המגבר, אשר מפעיל את הרמקולים ומעורר את הסרטים, המוזיקה והמשחקים שלך לחיים. עם מגוון המגברים הזמינים, זה יכול להיות מאתגר לקבוע איזה דגם מתאים ביותר לצרכי הקולנוע הביתי ולתקציב שלך. מאמר זה בוחן גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת מגבר לסאונד דינמי משפיע.

הבנת היסודות של מגבר למערכת קולנוע ביתית

בבסיסו, מגבר מקבל אותות שמע ממכשירי מקור כמו נגני Blu-ray, מגביר את עוצמתם ומעביר את האותות המוגברים לרמקולים. זה מאפשר לרמקולים להפיק צליל חזק ואיכותי יותר ממה שהם יכלו מאותות המתח הנמוך הישר מרכיבי AV. ישנם שני סוגים עיקריים של מגברים – סטריאו, שיש להם שני ערוצים לרמקולים שמאליים וימניים, וצליל היקפי, עם שישה, שבעה או יותר ערוצים להגדרות מלאות של רמקולים לקולנוע ביתי.

מגברים מדורגים על סמך תפוקת הספק, או הספק זמין לכל ערוץ. מגברי קולנוע ביתי נעים לרוב בין 50 וואט לערוץ ל-8 אוהם עד 200+ וואט. כוח רב יותר מאפשר עוצמת קול חזקה יותר ללא עיוות. עם זאת, דרישות הספק תלויות ברגישות הרמקולים שלך וברמות ההאזנה היעד. עדיף שיהיה לך קצת מרווח מראש על הצרכים האמיתיים שלך מאשר מגבר שעובד בקיבולת מלאה.

תכונות עיקריות שחשוב להכיר בעת בחירת מגבר

 • כוח – כפי שתואר לעיל, התאימו את תפוקת ההספק של המגבר לדרישות הרמקולים שלכם לביצועים אידיאליים. אפשר קצת תקורה נוספת כדי למנוע מקסימום את המגבר.
 • ערוצים – בחר מגבר עם מספיק ערוצים עבור תצורת הרמקולים שלך. אפשרויות 5.1 ו-7.1 נפוצות עבור קולנוע ביתי.
 • קישוריות – ודא שלמגבר שלך יש את הכניסות והיציאות הנדרשות, כמו HDMI, אודיו אופטי, קואקסיאלי ו-RCA. רסיברים מודרניים כוללים HDMI לחיבור פשוט עם כבל אחד.
 • עיבוד קול – יחידות מתקדמות כוללות Dolby Atmos, DTS:X, Audyssey חדר תיקון ושיפורי שדה קול אחרים.
 • סטרימינג – מגברים חדשים רבים משלבים פלטפורמות סטרימינג כמו Chromecast, AirPlay ו-Bluetooth לשילוב מוזיקה אלחוטית.

שיטות עבודה מומלצות לבחירת המגבר הנכון

בעת הערכת מגברים עבור מערכת הקולנוע הביתית שלך, יישם את העצות הבאות:

 • חשב את צרכי ההספק המשולבים של הרמקולים שלך בעוצמת האזנה שיא, כפול 1.5 עבור תקורה. בחר מגבר העולה על הספק זה ב-20-30%.
 • קרא ביקורות מקצועיות באתרים כמו CNET ו- Crutchfield לקבלת אמות מידה אובייקטיביות לגבי איכות שמע, עוצמה ותכונות.
 • לצליל היקפי סוחף, בחרו ברסיבר AV על פני מגבר סטריאו בסיסי. דגמים מ-Denon, Onkyo, Yamaha, ו-Marantz נמצאים בדירוג הגבוה ביותר.
 • התאם את ערוצי המגבר לתצורת הרמקולים המדויקת שלך – 5.1, 7.1 וכו’. אפשר מקום להוספת רמקולים מאוחר יותר אם תרצה בכך.
 • קנה משווקים מורשים. מוכרים של צד שלישי עשויים להציע מוצרים מזויפים או נחותים. היצמד למקורות מוכרים.
 • למען הפשטות, בחר מגבר עם קישוריות HDMI כדי שתוכל להפעיל כבל HDMI יחיד לטלוויזיה במקום מספר כבלים מדור קודם.

השקעה במגבר חזק ואיכותי משתלמת באמצעות צליל טוב יותר, אורך חיים ויכולת שדרוג. פעל בהתאם להנחיות אלה כדי לבחור את המגבר האידיאלי כבסיס למערכת הקולנוע הביתית שלך.